Робота з дітьми з особливими потребами вдома

Вони говорять, що я не можу бігати, але я можу дивитися.

Вони говорять, що я не вмію розмовляти, але я можу слухати.

Вони говорять, що я не можу будувати, але я можу задіяти уяву.

Вони говорять, що я не можу читати, але я можу слухати розповіді.

Вони говорять, що я не можу багато чого, але я можу піднятися в гори…

Якщо ти мені допоможеш.

Тара Нікольсон

Поради батькам неповносправних дітей.

• Якщо виявиться, що ваша дитина має вади, то перш за все не можна впадати в паніку та розпач. Це нелегко. Але треба робити все, щоб цього уникнути.
  • В жодному випадку не треба шукати чиєїсь провини, особливо не звинувачувати шлюбного партнера чи його родину.
  • Не можна ставити собі запитання: «Чому це сталося з нами, а не, наприклад, з Н…». У випадку спокуси задати таке запитання, краще запитайте: «А чому б це мало статися з родиною Н., а не з нами?».
  • Від самого початку потрібно підтримувати контакт з лікарями-спеціалістами.
  • Дуже важлива реабілітація дитини.  Лікарський догляд та реабілітаційні заходи повинні поводитись постійно і систематично.
  • Ви повинні працювати над усвідомленням того, що дитина, незважаючи на свою ваду. Є людиною в повному сенсі цього слова. Вона є також є творінням Божим.
  • Подбайте, щоб дитина жила не тільки в домашньому оточенні. Поцікавтесь товариствами та організаціями, що об’єднують родини, подібні до вашої. Це може бути товариство захисту дітей-інвалідів чи якесь інше. Подбайте, щоб час від часу, хоч би ненадовго, відпочити від догляду за дитиною. Це необхідно для вашого здоровя.
  • Якщо ваша неповносправна дитина має братів чи сестер, то їх слід відповідним чином підготувати до ситуації, що склалась. Спочатку вони будуть соромитись неповносправного брата  чи сестри. З часом це мине, і замість сорому зявиться особлива любов і турбота.
  • Намагайтеся багато ходити з дитиною – це не тільки рухова реабілітація, прогулянки приносять дитині багато різних вражень та стимулів.
  • Громадське життя дає вам і дитині можливість участі у різних заходах і забавах.
  • Намагайтеся не думати забагато про майбутнє, не турбуйтесь тим, що буде після вашої смерті.
  • Неповносправна дитина збагачує вас і обдаровує. І  ви зрозумієте, що якби не вона, ви були б цілком іншими людьми.

Домашня робота 1(Дошкілля)

Домашня робота 2 (Дошкілля)

Домашня робота 3 (Дошкілля)